معرفی مرحله به مرحله چاپ کتاب، اخذ فیپا و شابک و مجوز ارشاد

چاپ کتاب حتی یک جلد، با کمترین هزینه

چاپ کتاب، حتی یک جلد  و در تیراژ پایین خدمت دیگری از ترجمان سنتر است که می تواند یکی از آرزوهای دانشجویان، نوییسندگان و شاعران عزیز این مرز و بوم را محقق نماید. در ایران عزیز اسلامی بنابر آمار رسمی منتشره سرانه مطالعه کتاب از حد جهانی بسیار کمتر است، چاپ کتاب با قیمت مناسب و کم یکی از ابزارهایی است که می تواند در فرهنگ کتاب و کتاب خوانی اثر بگذارد از آنجاکه در سالهای اخیر قیمت کاغذ رشد بسیار بالایی داشته است چاپ کتاب در تیراژ بالا برای نویسندگان مقرون به صرفه نبوده است ترجمان سنتر تدابیری اتخاذ کرده تا با کاهش قیمت چاپ کتاب و نیز چاپ کتاب در تیراژ پایین بر این مشکلات فائق آید.

اگر شما عزیزان تمایل به چاپ کتاب خود و یا تبدیل پایان نامه به کتاب دارید  و قصد دارید با افتخار نام خود را بر روی کتاب چاپ شده خود به دیگران نشان دهید بهتر است از خدمات چاپ کتاب ترجمان سنتر استفاده کنید. اساسی ترین گام در چاپ کتاب انتخاب موضوع جدید و مناسب است.

انتخاب موضوع جدید و مناسب برای چاپ کتاب

اگر قصد چاپ کتاب دارید باید برای کتاب خود موضوع جدید و مناسبی انتخاب نمائید. کتاب شما خواه ترجمه ای از یک اثر مشهور باشد خواه اثری تالیف از خودتان باشد برای اطمینان از اینکه کتاب شما  قبلا توسط مترجم یا ناشر دیگری منتشر نشده است، باید سری به سایت کتابخانه ملی ایران بزنید. اگر در سایت کتابخانه ملی ایران موضوعی یلفت نگردد به این معناست که تا کنون این کتاب توسط ناشری منتشر یا چاپ نشده است.

چاپ کتاب مستلزم دریافت شابک (شماره انتشار بین المللی کتاب) است. برای دریافت شابک باید سری به ISBN.IR بزنید.

 چنانچه برای چاپ کتابی به نام خودتان قصد ترجمه کتاب دارید، بهتر است در مرحله اول با ادبیات نویسنده، فرهنگ نویسنده، سبک گفتاری نویسنده به خوبی آشنا گردید. ترجمان سنتر تمام مراحل دریافت فیپا و شابک را برای چاپ کتاب شما در کمترین زمان ممکن انجام خواهد داد. مراحل چاپ کتاب به صورت زیر است.

مرحله اول

ویرایش پایانی ترجمه کتاب یا کتاب خود را به ویراستاری متخصص در حوزه مربوطه کتاب بسپارید تا به لحاظ ادبی و محتوایی کتاب شما را برای چاپ ویرایش نماید.

مرحله دوم

پس از ویرایش علمی و ادبی یکی از مهمترین مراحل در چاپ کتاب انتخاب طرح روی جلد مناسب با محتوای کتاب است. بهتر است برای اینکار به فردی متخصص مراجعه شود. البته در ترجمان سنتر برای چاپ کتاب طرحهای مختلفی به نویسنده ارائه می گردد.

مرحله سوم

به منظور چاپ کتاب باید کتاب ترجمه شده یا تالیفی به شکل مناسبی حروف چینی و صفحه آرایی گردد.

مرحله چهارم

پس از صفحه آرایی و حروف چینی، برای چاپ کتاب باید به سایت شابک بروید چون چاپ کتاببدون شماره انتشار بین المللی  ممکن نخواهد بود.

مرحله پنجم

گزینه دیگر برای دریافت شابک بهره گیری از ناشران است، ترجمان سنتر با بهره گیری از ناشران معتبر این مرحله از چاپ کتاب را انجام خواهد داد.

مرحله ششم

برای چاپ کتاب مرحله پس از دریافت شابک، ارسال کتاب به کتابخانه ملی ایران برای اخذ فیپا است.

مرحله هفتم

در مرحله بعد برای چاپ کتاب، کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت صدور مجوز ارسال می گردد.

 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محتوای کتاب را بررسی نموده و اگر مغایرتی با معیارهای مصوب وزارت ارشاد نداشته باشد، مراتب طی نامه ای به ناشر یا نویسنده اعلام می گردد.

مرحله نهم

مرحله دهم در چاپ کتاب قرار دادن کتاب  در اختیار ناشر برای لیتوگرافی و صحافی است.

مرحله پایانی

در مرحله پایانی و مرحله پایانی از چاپ کتاب شش جلد از کتاب باید به جهت مرحله اعلام وصول، تحویل وزارت ارشاد شده تا مراحل چاپ کتاب تکمیل شود.

بازه زمانی مربوط به سپری شدن مراحل اداری چاپ کتاب

عموما شابک  به تعداد کافی در اختیار ناشران می باشد. زمان صدور فیپا فیپا حدودا هفت روز کاری طول می کشد. طول بازه اخذ مجوز ارشاد  برای چاپ کتاب بین ۱۰ روز تا ۶ ماه است.

چاپ ارزان کتاب

هزینه چاپ کتاب

چاپ ارزان کتاب
ترجمه
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله ISI
ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
تکنیکهای ارتقای کیفیت ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه سریال

ترجمه فیلم

ترجمه متن
ترجمه متن
ترجمه تصویر
ترجمه فارسی به عربی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه مقاله ISI
ترجمه چکیده مقاله روانشناسی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله، ترجمه مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه متن