نکات مهم و بایدها و نباید های ترجمه در استفاده از گوگل ترنسلیت

آیا ترجمه ماشینی  قابل اعتماد است؟

شخصی که نیازمند ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم  است به دلایل متعددی ممکن است ترغیب به استفاده از نرم افزارها و سایت هایی شود که ترجمه ماشینی انجام می دهند از جمله این دلایل می توان به دلایلی چون کمبود زمان، حجم بالای مطالب متن برای ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم  و فرار از هزینه کردن برای ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم  اشاره کرد. در این شرایط افراد ممکن است به ماشین‌های ترجمه روی بیاورند که فقط یکی از آنها گوگل ترنسلیت (Google Translate) است. برای آشنایی با سازوکار ترجمه ماشینی می توان مقاله” ترجمه متن به صورت ماشینی به چه معنی است؟” را مطالعه نمائید.

عوامل زیر از چالش ها و مشکلاتی هستند که در ترجمه گوگل خلل وارد می‌کنند:

ماشین‌ ترجمه بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که قصد دارند ترجمه دانشجویی بدون صرف هزینه و کیفیت مناسب انجام دهند و یا می خواهند می‌خواهند  ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب  خود را به راحت‌ترین، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش ممکن ترجمه کنند. اما آنها در بیشتر مواقع در اشتباهند! زیرا متون آنها اکثراً تخصصی است و باید از لغت‌نامه تخصصی برای آنها استفاده شود و این همان چیزی است که مترجم گوگل و دیگر ماشین‌های ترجمه نمی‌توانند تشخیص دهند!

ترجمه ماشینی گوگل در چه مواقعی کاربرد دارد؟

از  نقطه نظر متخصصان و مترجمان سایت ترجمان سنتر مواردی وجود دارد که می توان از ترجمه گوگل استفاده نمود در زیر به این موارد اشاره می شود.

  • مواقعی در ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم   وجود دارد که دنبال معادل مناسبی برای کلمات هستیم و در آنِ واحد معنایی به  نظر ما نمی‌رسد، در چنین مواردی می‌توان از ترجمه گوگل به عنوان فرهنگ لغتی استفاده کرد که چندین معادل پیشنهاد می‌دهد.
  • با داشتن یک بکاپ آفلاین می‌توان در زمان عدم اتصال به اینترنت، ترجمه اولیه را دریافت نمود.
  • شما می‌توانید در گوگل ترنسلیت یک لغت‌نامه سفارشی بسازید و با اضافه نمودن لغات مهم و پرکاربردتان به آن، در دفعات بعدی به ترجمه این لغات در ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم  دسترسی سریع‌تری داشته باشید.
  • هنگامی که کلمه‌ای را به گوگل ترنسلیت می‌دهید، اطلاعاتی از قبیل تعریف کلمه (اسم، فعل)، معادل‌های مختلف کلمه به زبان دیگر، مترادف‌ها و مثال‌ها به شما ارائه می‌شود.
  • در صورت داشتن معادل بهتری برای ترجمه کلمه یا عبارت می‌توانید روی گزینه قلم کلیک کنید و معادل پیشنهادی خود را وارد کنید تا بدین صورت به بهبود ترجمه گوگل نیز کمک نمایید.
چاپ ارزان کتاب

هزینه چاپ کتاب

چاپ ارزان کتاب
ترجمه
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله ISI
ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
تکنیکهای ارتقای کیفیت ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه سریال

ترجمه فیلم

ترجمه متن
ترجمه متن
ترجمه تصویر
ترجمه فارسی به عربی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه مقاله ISI
ترجمه چکیده مقاله روانشناسی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله، ترجمه مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه متن