پروسه نوشتن مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله چیست؟

مفهوم مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله این چنین نیست که شما هر مقاله ای را که مطالعه نمودید، خلاصه نمائید. در حقیقت مرور ادبیات درنگارش مقاله و ترجمه مقاله تمرکز بر  روی موضوعی خاص است که شامل تجزیه و تحلیل رابطه بین آثار مختلف و مرتبط کردن این تحقیق با کار شماست. این موضوع می تواند به عنوان یک مقاله مستقل یا برای یک مطالعه تحقیقاتی (مانند پایان نامه) نوشته شود.

راهنمای گام به گام نوشتن مرور ادبیات در ترجمه مقاله و نگارش مقاله

مرحله ۱: انتخاب موضوع در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

اولین مرحله در نگارش مقاله انتخاب موضوعی متناسب با تخصص و رشته شما برای نگارش مقاله است. پس از انتخاب موضوع مناسب برای نگارش مقاله  باید به سراغ نگارش بخش مرور ادبیات مقاله و بررسی کارهای مرتبط با مقاله بروید.

مرحله ۲: چگونگی شناسایی ادبیات مورد نظر برای نگارش مقاله و ترجمه مقاله

الف) اولین قدم آشنایی با پایگاههای داده آنلاین است، پایگاههای مرتبط با زمینه رشته تحصیلیتان را شناسایی کنید.

ب) بهتر است برای جستجوی منابع ادبی  از Google Scholar و Furlجستجو همه منابع، از جمله حساب های Furl دیگر اعضای Furl استفاده کنید.

در ادامه به نکاتی جهت شناسایی ادبیات مناسب و محدود کردن جستجو اشاره میگردد:

 • در جستجوی اینترنتی می توانید برای شروع از کلید واژه هایی استفاده کنید که توصیف کلی از موضوع مورد نظرتان را شامل می شود. چنانچه در گذشته مقاله ای در این زمینه انجام داده اید می توانید از کلیدواژه های آن برای جستجو استفاده کنید. برای به دست آوردن نتایج خوب جهت نگارش مقاله باید جستجو را با کلید واژه های مختلفی انجام دهید که این کلیدواژه می تواند شامل عنوان موضوع نگارش مقاله و یا یک عنوان مناسب برای متن و یا چکیده باشد.
 • در صورت امکان عنوان موضوع نگارش مقاله را تغییر دهید: در حین جستجو به سرعت خواهید فهمید که موضوع مورد نظرتان خیلی وسیع و یا خیلی متمرکز است. سعی کنید عنوان موضوعتان را به یک عنوان مشخص از یک حوزه محدود کنید.
 • مطمئن شوید که مطالعات برجسته ، مطالعات کلاسیک و یا مطالعات نظریه پردازان را شناسایی کرده اید چرا که اینها چارچوب زمینه مطالعاتی شما هستند.

ج)  به صورت پیوسته مراجع را در کتابخانه مراجع ذخیره کنید. این کار شما را از سردرگمی نجات خواهد داد.

مرحله ۳: ادبیات را در نگارش مقاله تجزیه و تحلیل کنید.

پس از انجام مراحل بالا و جمع آوری  مقاله های متعدد و مقاله های ISI  مورد نیاز برای مرور ادبیات جهت نگارش مقاله ، قبل از این که شروع به نوشتن کنید ایتدا آنها را تجزیه و تحلیل و سازماندهی کنید.

الف) مرور مقالات جهت نگارش مقاله:  از مقاله های گردآوری شده سعی کنید ایده بگیرید برای این کار تمرکز خود را بر روی خلاصه مقاله، مقدمه مقاله و چند پاراگراف اول و نتیجه هر مقاله بگذارید.

ب)ترجمه مقاله‌ها را دسته بندی کنید: در صورتیکه این اطلاعات را در کتابخانه مراجع تان ذخیره کنید خیلی بهتر خواهد بود.

ج) پیوسته در نگارش مقاله و ترجمه مقاله یادداشت برداری کنید:

 • بهتر است یادداشت برداری را برای نگارش مقاله در نرم افزار ورد انجام دهید.
 • تعریف اصطلاحات کلیدی در نگارش مقاله و ترجمه مقاله: به تفاوت در نحوه تعریف عبارات کلیدی توجه کنید.
 • به آماری که در مرور ادبیات نگارش مقاله و ترجمه مقاله استفاده می کنید توجه داشته باشید.
 • به نقل قول اهمیت دهید و سعی کنید برای جلوگیری از ریجکت مقاله و چاپ سریعتر مقاله در زمان نگارش مقاله و ترجمه مقاله به صورت درست رفرنس دهی کنید.
 • در نگارش مقاله و ترجمه مقاله بر نقاط قوت و ضعف تاکید کنید: از آنجایی که پژوهش های مختلف بر جنبه های مختلف موضوع مورد مطالعه تمرکز می کنند، بنابراین هر مقاله دارای یک سری نقاط قوت و نقاط ضعف است. نقش شما به عنوان یک بررسی کننده این است که درک کنید که مقاله چه چیزی را ارزیابی می کند.
 • سعی کنید شیوه و یا الگوهای اصلی درنگارش مقاله و ترجمه مقاله را شناسایی کنید : همانطور که مقالات را در مورد موضوع مورد نظرتان می خوانید، به روش ها و الگوها توجه داشته باشید. این مرحله نیاز به تفسیر آنچه را که می خوانید، دارد، زیرا این الگوها و روند ها در ادبیات ظاهر نمی شوند، بلکه این تصویر در طول زمان و با خواندن مقالات مختلف به دست می آید.
 • شکاف های موجود در ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله را شناسایی کرده و دلایل وجود آن را بررسی نمایید. ممکن است این کار را بر اساس درک هایی که از خواندن ادبیات در این حوزه کسب کرده اید انجام دهید. این شکاف ها خیلی مهم هستند، همواره نظرتان را درمورد آن ها بنویسید.
 • تلاش کنید تا روابط بین مطالعات را در نگارش مقاله و ترجمه مقاله شناسایی کنید: توجه داشته باشید روابط میان مطالعات، مانند مطالعات برجسته و مطالعات بعدی که از آن به دست آمده اند را برسی کنیدگرچه ممکن است در دسته بندی های مختلفی قرار گیرند. همواره برداشت خود را از بررسی های انجام شده بنویسید، و این گونه روابط و مقوله های مختلف را مورد توجه قرار دهید و در مطالعات مربوطه از آن ها به عنوان یک چارچوب استفاده کنید.
 • منابع را بر اساس تعداد ارجاعات و همگرایی به موضوع مورد نظر در نگارش مقاله و ترجمه مقاله بررسی کنید: در اکثر مواقع می توانید مقالات زیادی را در مورد موضوع مورد نظرتان پیدا کنید، اما باید تصمیم بگیرید که در چه مرحله ای جمع آوری منابع جدید را به پایان برسانید و بر روی نوشتن متمرکز شوید. با این حال، قبل از شروع به نوشتن، باید لیست مراجع تان را ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که آخرین مطالب و آخرین کار را دیده اید. به طور معمول می توان به بررسی های مقاله های پنج سال گذشته پرداخت، اما اگر شکل دادن به حوزه پژوهشی مهم باشد، باید به مطالعات برجسته تر قبل از این زمان هم اشاره کنید. اگر مطالعات برجسته قبل از پنج سال گذشته را در مرور ادبیات نیاورده اید، باید برای این کارتان دلیل قانع کننده ای داشته باشید.

مرحله ۴: بهتر است در قالب یک جدول یا نقشه راه، خلاصه برداری ادبیات مقاله انجام شود

این مدل خلاصه برداری می تواند به صورت نقشه راهی در مرور، سازماندهی ، خلاصه کردن یافته ها، و پیشنهادات  در نگارش مقاله و ترجمه مقاله کمک کند و در بررسی ادبیات مقاله مفید واقع شود.

 • به منظور تولید نقشه راه مقاله می توان از اکسل و ورد استفاده نمود
 • نمونه هایی از روش های مرتب سازی جداول در نگارش مقاله و ترجمه مقاله:
 1. تعاریف کلمات و مفاهیم کلیدی در نگارش مقاله و ترجمه مقاله
 2. روش های پژوهش در نگارش مقاله و ترجمه مقاله
 3. خلاصه ای از نتایج تحقیق به جهت استفاده در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

مرحله ۵: پیش از نوشتن بررسی‌هایی که انجام داده‌اید، ادبیات مقاله را با هم ترکیب کنید.

با کمک یادداشتها و خلاصه برداری هایی که به جهت نگارش مقاله و ترجمه مقاله صورت گرفته است طرحی جامع از بررسی خود ترسیم نمائید. در ادامه تعدادی از این روش ها مطرح شده است:

 • پیش از شروع نگارش مقاله و ترجمه مقاله، هدفتان را تعیین کنید. هدف اولیه ای که باید به آن بپردازید این است که یک نمای کلی از موضوع مورد پژوهش تان در نگارش مقاله و ترجمه مقاله ارائه دهید، بر روی مفاهیم در حوزه انتخابی تان تمرکز کنید. شما هنوز در ابتدای راه هستید و راه زیادی تا توسعه مهارتها در بازبینی و نوشتن دارید، برای این کار می توانید از یک متخصص مشاوره بگیرید.
 • چگونه می خواهید یادداشت هایتان را ترکیب کنید: به این موضوع فکر کنید که چگونه می توانید یافته های خود را به یک تحلیل منحصر به فرد تبدیل کنید. مهم: مرور ادبیات حاشیه نویسی نیست. برای روشن شدن مطلب می توان مرور ادبیات را این گونه به تصویرر کشید که شما با استفاده از درختانی که در ادبیات سایر مقالات خوانده اید می خواهید یک جنگل نو بسازید.
 • چارچوبی برای موضوع نگارش مقاله و ترجمه مقاله ایجاد کنید که استدلال شما را نشان می دهد: در این روش ابتدا استدلالتان را برای خواننده توضیح دهید، در ادامه توضیحات و حتی توجیحات آورده شود.
 • یادداشت هایتان را در نگارش مقاله و ترجمه مقاله مطابق با استدلالهایی که می آورید تنظیم کنید.
 • در هر بخش، تفاوت بین مطالعات را ذکر کنید.
 • در هر عنوان، به شکاف ها و یا زمینه های مورد نیاز برای تحقیق بیشتر اشاره کنید.
 • نظریه های مرتبط با نگارش مقاله و ترجمه مقاله را توصیف کنید.
 • برای بحث در مورد چگونگی مطالعات مربوطه برنامه ریزی کنید.
 • برنامه را به طور خلاصه در پایان بررسی کنید.
 • برای ارائه نتایج و مفاهیم برنامه ریزی کنید.
 • پیشنهادات خاص جهت تحقیق در آینده آورده شود.
 • جزئیات خود را با تجزیه و تحلیل همواره مد نظر داشته باشید.

گام ۶: نگارش مروری بر ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

– چالش بزرگ را  نگارش مقاله و ترجمه مقاله شناسایی کنید عموما هر کاری چه نگارش مقاله چه ترجمه متن و ترجمه مقاله همیشه با یک چالش اولیه روبرو است.

– در ابتدای نگارش مقاله و ترجمه مقاله نشان دهید که چرا موضوع مورد بررسی مهم است.

– بین یافته های تحقیقتان و سایر منابع اطلاعاتی که به دست می آورید تمایز قائل شوید.

– نشان دهید که چرا نگارش مقاله و ترجمه مقاله شا مهم است.

–  اگر مطلبی از یک مقاله معنبر نقل می کنید به آن رفرنس دهید.

– اگر یک مقاله را دوباره تکرار می کنید، آن را ذکر کنید و نتایج تکرار را نشان دهید.

– در مورد مرور ادبیات دیگران در مورد موضوعتان بحث کنید.

– در مورد مسائلی که در مورد جزییات آن بحث نمی کنید خواننده را مرجع آن ارجاع دهید.

– در نگارش مقاله و ترجمه مقاله برای نوشته هایی مانند “هیچ مطالعه ای یافت نشد.” باید دلایل قانع کننده داشته باشید.

– از لیست های طولانی منابعی که با هم ناسازگار هستند اجتناب کنید.

– اگر نتایج مطالعات قبلی متناقض یا به طور گسترده ای متفاوت باشند، حتماً به آن ها ارجاع دهید.

– تمام مراجع مربوطه را در بخش پایانی پایان نامه یا مقاله قرار دهید.

گام ۷: نگارش مقاله منسجم

– اگر مرور ادبیات شما در نگارش مقاله و ترجمه مقاله طولانی است، یک مرور کلی را در آغاز مرور ادبیات قرار دهید

– در ابتدای مرور ادبیات مقاله صریحاً بیان کنید که چه چیزی را پوشش داده می شود.

– در ابتدای مرور ادبیات مقاله منظور خود را از آوردن مطالب مشخص کنید.

– هدف مقاله باید روشن باشد و این یکی از اصول لازم مقاله نویسی و نگارش مقاله است.

– در بررسی های طولانی از زیر شاخه ها استفاده کنید.

– اگر موضوع مقاله شما در یک موضوع بین رشته ای است، بررسی مطالعات هر رشته را به صورت جداگانه انجام دهید.

– در انتهای نگارش مقاله و ترجمه مقاله یک نتیجه گیری بنویسید: برای پایان دادن به مرور ادبیات، به دلایلی فکر کنید که شروع به نوشتن مرور ادبیات کرده اید. اگر مقاله شما تنها در مورد مرور ادبیات است در قسمت نتیجه گیری بایستی ادعاها و یا قسمت های مختلفی که در مقدمه ادعا شده‌اند مورد بررسی قرار گیرند. و برای سایر مقاله‌ها و پایان نامه‌ها ، نتیجه گیری مرور ادبیت همراه با سوالاتی خواهد بود.

گام۸: ترجمه مقاله

در بسیاری اوقات کار علمی ارزشمند انجام می شود ولی به خاطر اینکه به زیبایی نوشته نشده است قابلیت چاپ در یک مجله معتبر را پیدا نمی کند.  یکی از مهمترین بخش های نگارش مقاله، ترجمه مقاله می باشد که باید مورد توجه خاص قرار بگیرید. ترجمان سنتر دارای مترجمان کارآزموده در زمینه ترجمه می باشد. برای هر گونه مشاوره در ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم، ترجمه کتاب، ترجمه ارزان، ترجمه دانشجویی، ترجمه سریع، ترجمه تضمینی و  ترجمه رایگان و چاپ کتاب ارزان حتی یک جلد در سایت ترجمان سنتر .بهترین سایت ترجمه مقاله ثبت سفارش نمائید.

پروسه نوشتن مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله چیست؟

مفهوم مرور ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله این چنین نیست که شما هر مقاله ای را که مطالعه نمودید، خلاصه نمائید. در حقیقت مرور ادبیات درنگارش مقاله و ترجمه مقاله تمرکز بر  روی موضوعی خاص است که شامل تجزیه و تحلیل رابطه بین آثار مختلف و مرتبط کردن این تحقیق با کار شماست. این موضوع می تواند به عنوان یک مقاله مستقل یا برای یک مطالعه تحقیقاتی (مانند پایان نامه) نوشته شود.

راهنمای گام به گام نوشتن مرور ادبیات در ترجمه مقاله و نگارش مقاله

مرحله ۱: انتخاب موضوع در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

اولین مرحله در نگارش مقاله انتخاب موضوعی متناسب با تخصص و رشته شما برای نگارش مقاله است. پس از انتخاب موضوع مناسب برای نگارش مقاله  باید به سراغ نگارش بخش مرور ادبیات مقاله و بررسی کارهای مرتبط با مقاله بروید.

مرحله ۲: چگونگی شناسایی ادبیات مورد نظر برای نگارش مقاله و ترجمه مقاله

الف) اولین قدم آشنایی با پایگاههای داده آنلاین است، پایگاههای مرتبط با زمینه رشته تحصیلیتان را شناسایی کنید.

ب) بهتر است برای جستجوی منابع ادبی  از Google Scholar و Furlجستجو همه منابع، از جمله حساب های Furl دیگر اعضای Furl استفاده کنید.

در ادامه به نکاتی جهت شناسایی ادبیات مناسب و محدود کردن جستجو اشاره میگردد:

 • در جستجوی اینترنتی می توانید برای شروع از کلید واژه هایی استفاده کنید که توصیف کلی از موضوع مورد نظرتان را شامل می شود. چنانچه در گذشته مقاله ای در این زمینه انجام داده اید می توانید از کلیدواژه های آن برای جستجو استفاده کنید. برای به دست آوردن نتایج خوب جهت نگارش مقاله باید جستجو را با کلید واژه های مختلفی انجام دهید که این کلیدواژه می تواند شامل عنوان موضوع نگارش مقاله و یا یک عنوان مناسب برای متن و یا چکیده باشد.
 • در صورت امکان عنوان موضوع نگارش مقاله را تغییر دهید: در حین جستجو به سرعت خواهید فهمید که موضوع مورد نظرتان خیلی وسیع و یا خیلی متمرکز است. سعی کنید عنوان موضوعتان را به یک عنوان مشخص از یک حوزه محدود کنید.
 • مطمئن شوید که مطالعات برجسته ، مطالعات کلاسیک و یا مطالعات نظریه پردازان را شناسایی کرده اید چرا که اینها چارچوب زمینه مطالعاتی شما هستند.

ج)  به صورت پیوسته مراجع را در کتابخانه مراجع ذخیره کنید. این کار شما را از سردرگمی نجات خواهد داد.

مرحله ۳: ادبیات را در نگارش مقاله تجزیه و تحلیل کنید.

پس از انجام مراحل بالا و جمع آوری  مقاله های متعدد و مقاله های ISI  مورد نیاز برای مرور ادبیات جهت نگارش مقاله ، قبل از این که شروع به نوشتن کنید ایتدا آنها را تجزیه و تحلیل و سازماندهی کنید.

الف) مرور مقالات جهت نگارش مقاله:  از مقاله های گردآوری شده سعی کنید ایده بگیرید برای این کار تمرکز خود را بر روی خلاصه مقاله، مقدمه مقاله و چند پاراگراف اول و نتیجه هر مقاله بگذارید.

ب)ترجمه مقاله‌ها را دسته بندی کنید: در صورتیکه این اطلاعات را در کتابخانه مراجع تان ذخیره کنید خیلی بهتر خواهد بود.

ج) پیوسته در نگارش مقاله و ترجمه مقاله یادداشت برداری کنید:

 • بهتر است یادداشت برداری را برای نگارش مقاله در نرم افزار ورد انجام دهید.
 • تعریف اصطلاحات کلیدی در نگارش مقاله و ترجمه مقاله: به تفاوت در نحوه تعریف عبارات کلیدی توجه کنید.
 • به آماری که در مرور ادبیات نگارش مقاله و ترجمه مقاله استفاده می کنید توجه داشته باشید.
 • به نقل قول اهمیت دهید و سعی کنید برای جلوگیری از ریجکت مقاله و چاپ سریعتر مقاله در زمان نگارش مقاله و ترجمه مقاله به صورت درست رفرنس دهی کنید.
 • در نگارش مقاله و ترجمه مقاله بر نقاط قوت و ضعف تاکید کنید: از آنجایی که پژوهش های مختلف بر جنبه های مختلف موضوع مورد مطالعه تمرکز می کنند، بنابراین هر مقاله دارای یک سری نقاط قوت و نقاط ضعف است. نقش شما به عنوان یک بررسی کننده این است که درک کنید که مقاله چه چیزی را ارزیابی می کند.
 • سعی کنید شیوه و یا الگوهای اصلی درنگارش مقاله و ترجمه مقاله را شناسایی کنید : همانطور که مقالات را در مورد موضوع مورد نظرتان می خوانید، به روش ها و الگوها توجه داشته باشید. این مرحله نیاز به تفسیر آنچه را که می خوانید، دارد، زیرا این الگوها و روند ها در ادبیات ظاهر نمی شوند، بلکه این تصویر در طول زمان و با خواندن مقالات مختلف به دست می آید.
 • شکاف های موجود در ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله را شناسایی کرده و دلایل وجود آن را بررسی نمایید. ممکن است این کار را بر اساس درک هایی که از خواندن ادبیات در این حوزه کسب کرده اید انجام دهید. این شکاف ها خیلی مهم هستند، همواره نظرتان را درمورد آن ها بنویسید.
 • تلاش کنید تا روابط بین مطالعات را در نگارش مقاله و ترجمه مقاله شناسایی کنید: توجه داشته باشید روابط میان مطالعات، مانند مطالعات برجسته و مطالعات بعدی که از آن به دست آمده اند را برسی کنیدگرچه ممکن است در دسته بندی های مختلفی قرار گیرند. همواره برداشت خود را از بررسی های انجام شده بنویسید، و این گونه روابط و مقوله های مختلف را مورد توجه قرار دهید و در مطالعات مربوطه از آن ها به عنوان یک چارچوب استفاده کنید.
 • منابع را بر اساس تعداد ارجاعات و همگرایی به موضوع مورد نظر در نگارش مقاله و ترجمه مقاله بررسی کنید: در اکثر مواقع می توانید مقالات زیادی را در مورد موضوع مورد نظرتان پیدا کنید، اما باید تصمیم بگیرید که در چه مرحله ای جمع آوری منابع جدید را به پایان برسانید و بر روی نوشتن متمرکز شوید. با این حال، قبل از شروع به نوشتن، باید لیست مراجع تان را ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که آخرین مطالب و آخرین کار را دیده اید. به طور معمول می توان به بررسی های مقاله های پنج سال گذشته پرداخت، اما اگر شکل دادن به حوزه پژوهشی مهم باشد، باید به مطالعات برجسته تر قبل از این زمان هم اشاره کنید. اگر مطالعات برجسته قبل از پنج سال گذشته را در مرور ادبیات نیاورده اید، باید برای این کارتان دلیل قانع کننده ای داشته باشید.

مرحله ۴: بهتر است در قالب یک جدول یا نقشه راه، خلاصه برداری ادبیات مقاله انجام شود

این مدل خلاصه برداری می تواند به صورت نقشه راهی در مرور، سازماندهی ، خلاصه کردن یافته ها، و پیشنهادات  در نگارش مقاله و ترجمه مقاله کمک کند و در بررسی ادبیات مقاله مفید واقع شود.

 • به منظور تولید نقشه راه مقاله می توان از اکسل و ورد استفاده نمود
 • نمونه هایی از روش های مرتب سازی جداول در نگارش مقاله و ترجمه مقاله:
 1. تعاریف کلمات و مفاهیم کلیدی در نگارش مقاله و ترجمه مقاله
 2. روش های پژوهش در نگارش مقاله و ترجمه مقاله
 3. خلاصه ای از نتایج تحقیق به جهت استفاده در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

مرحله ۵: پیش از نوشتن بررسی‌هایی که انجام داده‌اید، ادبیات مقاله را با هم ترکیب کنید.

با کمک یادداشتها و خلاصه برداری هایی که به جهت نگارش مقاله و ترجمه مقاله صورت گرفته است طرحی جامع از بررسی خود ترسیم نمائید. در ادامه تعدادی از این روش ها مطرح شده است:

 • پیش از شروع نگارش مقاله و ترجمه مقاله، هدفتان را تعیین کنید. هدف اولیه ای که باید به آن بپردازید این است که یک نمای کلی از موضوع مورد پژوهش تان در نگارش مقاله و ترجمه مقاله ارائه دهید، بر روی مفاهیم در حوزه انتخابی تان تمرکز کنید. شما هنوز در ابتدای راه هستید و راه زیادی تا توسعه مهارتها در بازبینی و نوشتن دارید، برای این کار می توانید از یک متخصص مشاوره بگیرید.
 • چگونه می خواهید یادداشت هایتان را ترکیب کنید: به این موضوع فکر کنید که چگونه می توانید یافته های خود را به یک تحلیل منحصر به فرد تبدیل کنید. مهم: مرور ادبیات حاشیه نویسی نیست. برای روشن شدن مطلب می توان مرور ادبیات را این گونه به تصویرر کشید که شما با استفاده از درختانی که در ادبیات سایر مقالات خوانده اید می خواهید یک جنگل نو بسازید.
 • چارچوبی برای موضوع نگارش مقاله و ترجمه مقاله ایجاد کنید که استدلال شما را نشان می دهد: در این روش ابتدا استدلالتان را برای خواننده توضیح دهید، در ادامه توضیحات و حتی توجیحات آورده شود.
 • یادداشت هایتان را در نگارش مقاله و ترجمه مقاله مطابق با استدلالهایی که می آورید تنظیم کنید.
 • در هر بخش، تفاوت بین مطالعات را ذکر کنید.
 • در هر عنوان، به شکاف ها و یا زمینه های مورد نیاز برای تحقیق بیشتر اشاره کنید.
 • نظریه های مرتبط با نگارش مقاله و ترجمه مقاله را توصیف کنید.
 • برای بحث در مورد چگونگی مطالعات مربوطه برنامه ریزی کنید.
 • برنامه را به طور خلاصه در پایان بررسی کنید.
 • برای ارائه نتایج و مفاهیم برنامه ریزی کنید.
 • پیشنهادات خاص جهت تحقیق در آینده آورده شود.
 • جزئیات خود را با تجزیه و تحلیل همواره مد نظر داشته باشید.

گام ۶: نگارش مروری بر ادبیات در نگارش مقاله و ترجمه مقاله

– چالش بزرگ را  نگارش مقاله و ترجمه مقاله شناسایی کنید عموما هر کاری چه نگارش مقاله چه ترجمه متن و ترجمه مقاله همیشه با یک چالش اولیه روبرو است.

– در ابتدای نگارش مقاله و ترجمه مقاله نشان دهید که چرا موضوع مورد بررسی مهم است.

– بین یافته های تحقیقتان و سایر منابع اطلاعاتی که به دست می آورید تمایز قائل شوید.

– نشان دهید که چرا نگارش مقاله و ترجمه مقاله شا مهم است.

–  اگر مطلبی از یک مقاله معنبر نقل می کنید به آن رفرنس دهید.

– اگر یک مقاله را دوباره تکرار می کنید، آن را ذکر کنید و نتایج تکرار را نشان دهید.

– در مورد مرور ادبیات دیگران در مورد موضوعتان بحث کنید.

– در مورد مسائلی که در مورد جزییات آن بحث نمی کنید خواننده را مرجع آن ارجاع دهید.

– در نگارش مقاله و ترجمه مقاله برای نوشته هایی مانند “هیچ مطالعه ای یافت نشد.” باید دلایل قانع کننده داشته باشید.

– از لیست های طولانی منابعی که با هم ناسازگار هستند اجتناب کنید.

– اگر نتایج مطالعات قبلی متناقض یا به طور گسترده ای متفاوت باشند، حتماً به آن ها ارجاع دهید.

– تمام مراجع مربوطه را در بخش پایانی پایان نامه یا مقاله قرار دهید.

گام ۷: نگارش مقاله منسجم

– اگر مرور ادبیات شما در نگارش مقاله و ترجمه مقاله طولانی است، یک مرور کلی را در آغاز مرور ادبیات قرار دهید

– در ابتدای مرور ادبیات مقاله صریحاً بیان کنید که چه چیزی را پوشش داده می شود.

– در ابتدای مرور ادبیات مقاله منظور خود را از آوردن مطالب مشخص کنید.

– هدف مقاله باید روشن باشد و این یکی از اصول لازم مقاله نویسی و نگارش مقاله است.

– در بررسی های طولانی از زیر شاخه ها استفاده کنید.

– اگر موضوع مقاله شما در یک موضوع بین رشته ای است، بررسی مطالعات هر رشته را به صورت جداگانه انجام دهید.

– در انتهای نگارش مقاله و ترجمه مقاله یک نتیجه گیری بنویسید: برای پایان دادن به مرور ادبیات، به دلایلی فکر کنید که شروع به نوشتن مرور ادبیات کرده اید. اگر مقاله شما تنها در مورد مرور ادبیات است در قسمت نتیجه گیری بایستی ادعاها و یا قسمت های مختلفی که در مقدمه ادعا شده‌اند مورد بررسی قرار گیرند. و برای سایر مقاله‌ها و پایان نامه‌ها ، نتیجه گیری مرور ادبیت همراه با سوالاتی خواهد بود.

گام۸: ترجمه مقاله

در بسیاری اوقات کار علمی ارزشمند انجام می شود ولی به خاطر اینکه به زیبایی نوشته نشده است قابلیت چاپ در یک مجله معتبر را پیدا نمی کند.  یکی از مهمترین بخش های نگارش مقاله، ترجمه مقاله می باشد که باید مورد توجه خاص قرار بگیرید. ترجمان سنتر دارای مترجمان کارآزموده در زمینه ترجمه می باشد. برای هر گونه مشاوره در ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه فیلم، ترجمه کتاب، ترجمه ارزان، ترجمه دانشجویی، ترجمه سریع، ترجمه تضمینی و  ترجمه رایگان و چاپ کتاب ارزان حتی یک جلد در سایت ترجمان سنتر .بهترین سایت ترجمه مقاله ثبت سفارش نمائید.

چاپ ارزان کتاب

هزینه چاپ کتاب

چاپ ارزان کتاب
ترجمه
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله ISI
ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه مقاله
تکنیکهای ارتقای کیفیت ترجمه متن، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب
ترجمه مقاله
ترجمه مقاله ISI
ترجمه سریال

ترجمه فیلم

ترجمه متن
ترجمه متن
ترجمه تصویر
ترجمه فارسی به عربی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه مقاله ISI
ترجمه چکیده مقاله روانشناسی
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله
ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله، ترجمه مقاله
هزینه چاپ کتاب
ترجمه متن