ترجمه مقاله  ISI به نوعی تخصص ویژه نیاز دارد

تعدادی زیادی از مشتریان خدمات ترجمه تخصصی ترجمان سنتر، افرادی هستند که به جهت ترجمه مقاله (ترجمه مقاله ISI) به ما مراجعه مینمایند. ترجمان سنتر سرویسهای بسیار متفاوتی در حوزه ترجمه مقاله ارائه می‌دهد. از ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی و ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی گرفته تا ترجمه مقاله ISI از زبان‌های دیگر مثل عربی، فرانسوی، و غیره . شما نیز اگر سفارش ترجمه مقاله دارید و می خواهید از قیمت ترجمه مقاله ISI باخبر شوید یا عضو خبرنامه ترجمان سنتر شوید یا از طریق فرم زیر ثبت سفارش نمائید.

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی

تقریبا ۹۰درصد ژورنالهای معتبر جهانی که مقاله ISI چاپ می کنند به زبان انگیسی هستند و مقالات علمی تخصصی عموما به این زبان انگلیسی منتشر می شوند، کیفیت ترجمه تخصصی مقاله فارسی به انگلیسی می‌تواند ارزش و اعتبار یک کار پژوهشی را تحت تاثیر قرار داده و تا حد زیادی به پذیرش مقاله ISI کمک نماید. واضح است که برای ارائه ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله به صورت سلیس و بدون اشکال در ترجمه مقاله، باید شخص مترجم درحوزه موضوع تخصصی مقاله، اطلاع کافی داشته باشد تا بتواند مفاهیم و اصطلاحات تخصصی را به‌ درستی و با استفاده از واژگان علمی و درست و با گرامر درست از فارسی به انگلیسی ترجمه نماید. علاوه ‌بر این مترجم مقالات علمی، می‌بایست خود با فرآیند مقاله‌نویسی، نگارش علمی و زبان علمی مقاله ISI آشنایی داشته باشد. در بیشتر موسسات از ترجمه گوگل برای ترجمه فارسی به انگلیسی استفاده شده و در نهایت توسط یک دانشجوی رشته مترجمی زبان، متن فارسی به انگلیسی مقاله ویرایش می گردد. اما در ترجمان سنتر برای ترجمه فارسی یه انگلیسی مقاله ISI از متخصصان مسلط به ترجمه فارسی به انگلیسی بهره گرفته می شود.

ترجمه تخصصی مقاله در ترجمان سنتر با هزینه کم

سایت ترجمه تخصصی ترجمان سنتر با همکاری متخصصان متعددی در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف دانشگاهی، آماده‌ی ارائه انواع خدمات ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله ISI و ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI به دانشجویان  ارشد ئ دکتری و اساتید محترم دانشگاه‌هاست. سایت ترجمه تخصصی ترجمان سنتر آماده‌ی ارائه خدماتی چون ترجمه مقالات علمی از انگلیسی به فارسی برای استفاده در پروپوزال‌ و نگارش پایان‌نامه، ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI برای مجلات و کنفرانس‌های داخلی و خارجی تخصصی و نیز ترجمه مقالات به فارسی برای مراکز صنعتی، دانش بنیان و علمی-پژوهشی در داخل کشور است.

ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI برای مجلات نمایه شده در تامسون رویترز

ممکن است فردی آشنا و علاقه مند به زبان انگلیسی و یا گذراندن دوره‌های آموزشی مترجمی، بتواند در زمینه ترجمه متون عمومی برای سایتها و غیره موفق باشد. اما حوزه تخصصی مقاله ISI(مثلا ترجمه تخصصی مقاله مکانیک، ترجمه تخصصی مقاله فیزیک، ترجمه تخصصی مقاله شیمی، رجمه تخصصی مقاله مدیریت، ترجمه تخصصی مقاله حقوق، ترجمه تخصصی مقاله حسابداری، ترجمه تخصصی مقاله فیزیک وغیره ) نیازمند توان علمی و مهارت ترجمه بسیار بالایی است. اصطلاحات  رایج تخصصی-علمی هر رشته، معنایی دقیق دارند که در متون عمومی دیده نمی‌شود. حتی برای کلمات مشترک نیزمعانی واژه‌ها در زبان علم با کاربردهای روزمره متفاوت است. از این رو، کسی که قصد ترجمه کتاب یا مقاله ISI تخصصی را داشته باشد، لازم است از پیشینه دانشگاهی در آن رشته تخصصی برخوردار باشد.مثلا ترجمه مقاله تخصصی مدیریت، با ترجمه مقاله تخصصی روانشناسی یا زمینه‌های فنی متفاوت است . همچنین ترجمه مقاله ISI تخصصی در رشته‌های هنر و علوم اسلامی نیز مستلزم مهارت بسیار زیاد در مترجمی است.

این مسئله در مورد مقالاتی که قرار است در مجلات تخصصی علمی بین‌المللی از قبیل ژورنال‌های ISI چاپ شود، اهمیت دوچندان می‌یابد. دانشجویان و اساتید دانشگاه اغلب دغدغه انتخاب فردی برای ترجمه مقاله ISI  و یا ویرایش متن انگلیسی مقاله ISI خود دارند.

در ترجمان سنتر به خوبی با این دغدغه آشنا هستیم. تیم طراحی و پایش کیفیت ترجمان سنتر از دل جامعه دانشگاهی هستند و علاوه بر تخصص در زمینه‌ی علمی مختلف و به ویژه ترجمه مقالات و کتاب‌های تخصصی، با خواسته‌های جامعه دانشگاهی نیز آشنا هستند. بر این اساس سفارش ترجمه مقاله در ترجمان سنتر، با بهترین کیفیت توسط متخصصان مترجم و با پشتیبانی شبانه روزی انجام گردد.

ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی برای ژورنال‌های ISI

علارغم ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله که بیشتر برای پروژه‌های درسی و به جهت نگارش پروپوزال مورد نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله و ترجمه فارسی به انگلیسی کتاب نیز در بسیاری از موارد مطلوب دانشجویان است. ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI برای چاپ در ژورنال‌های ISI اهمیت مضاعف دارد. زیرا اشتباهات گرامری و لغوی در ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله توسط مترجمان تازه‌کار، به احتمال بسیار بالا به ریجکت شدن مقاله در منتهی می گردد و اگر هم منجر به ریجکت کامل مقاله نگردد برای فرآیند بازبینی مقاله مجددا به نگارنده ارجاع داده خواهد شد.و فرآیند چاپ مقاله در مجله ISI بسیار طولانی تر خواهد شد. بر این اساس، یافتن مترجم متخصصی که بتواند با آشنایی نسبی و قبلی با زمینه علمی مقاله مد نظر، آن را به دقت و با سرعت مناسب از فارسی به انگلیسی ترجمه کند، نیازی اساسی است.

مترجم برای ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله باید تلاش زیادی کند تا ضمن حفظ معانی متن اصلی، نکات گرامری و واژه‌گزینی در زبان مقصد را رعایت کند و در انتقال مفاهیم از بیان علمی استفاده کند. بدین منظور مترجم از قبل باید تجربه مطالعه صدها مقاله علمی را داشته باشد. مترجمان متخصص ترجمان سنتر، با توجه به سابقه درخشان تحصیلی و آشنایی با فضای چاپ کتاب، چاپ مقاله ISI و ترجمه مقاله ISI در ژورنال‌های تخصصی، به خوبی با این فضا آشنا هستند و قادر به ارائه ترجمه فارسی به انگلیسی مناسب برای چاپ در مجلات علمی خواهند بود.

خدمات ترجمه مقاله به منظور آماده سازی پروپوزال

تهیه پروپوزال دکتری یا کارشناسی ارشد مرحله ای فوق العاده مهم در انجام پژوهش دانشگاهی و صنعتی است. دانشجویان عموما بعد از سپری کردن دروس نظری و عملی در ابتدای دوره تحصیلی خود، برای نگارش پایان نامه باید موضوع انتخاب کنند و در رابطه با آن موضوع لازم است پروپوزال خود را تدوین و از آن دفاع نمایند. قسمت مهمی از پروپوزال دانشجویان تحصیلات تکمیلی به مرور ادبیات اختصاص دارد.

محققان برای آشنایی بیشتر با زمینه تحقق خود به جهت نگارش پایان نامه عموما مقاله ISI از ژورنال‌ها و کنفرانس‌های تخصصی جمع‌آوری نموده و با مطالعه و ترجمه مقاله ISI و تهیه خلاصه دست به نگارش پروپوزال خود می زنند. بعضی افراد نیز با ترجمه چکیده مقاله های متعدد و بخش‌های اساسی مقالات مطرح در آن رشته و حوزه خاص در وقت خود صرفه جویی کرده و به فرآیند نگارش پروپوزال سرعت می‌بخشند. مشتریان می توانند برای سرعت بخشیدن به نگارش پروپوزال خود تعدادی از مقالات ISI مدنظر خود را برای ترجمه به ترجمان سنتر ارسال کرده و در ثبت سفارش خود هر بخش از مقاله که نیاز به ترجمه دارد را ذکر نمائید. مثلا از ترجمان سنتر تنها ترجمه چکیده مقاله ISI که انتخاب کرده اید را بخواهید.

خدمت ترجمه مقاله بیس به منظور نگارش پایان‌نامه

در اکثر رشته‌های دانشگاهی، دانشجویان برای تدوین رساله دکتری و پایان نامه ارشد، یک یا چند مقاله بیس توسط استاد معرفی شده و برپایه آن‌ها کار خود را جلو می‌برند. سایتهای مختلفی وجود دارند که مقاله را به صورت الکترونیکی چاپ و منتشر می کنند که ازمیان آنها می‌توان به IEEE و Science Direct اشاره نمود. ترجمه تخصصی مقاله با هزینه کم می‌تواند کمکی چشمگیری به سرعت بخشیدن به فرآیند نگارش پایان نامه نماید. با اعتماد به مترجمان متخصص ترجمان سنتر در رشته خود از خدمات ترجمه مقاله با کیفیت استفاده کنید.

ترجمه مقاله ISI و اهمیت آن در مراکز علمی – پژوهشی

ترجمه مقاله ISI و مقاله علمی-پژوهشی به زبان‌های مختلف دنیا از زمانهای دور وجود داشته است و به تناسب زمان و اینکه مراکز اصلی علمی چه زبانی را برای انتشار آثار خود به رسمیت می‌شناختند، مساله ترجمه اهمیت داشته است. همچنین امروزه محققان در مراکز علمی- پژوهشی دنیا با ترجمه آثار علمی به زبان‌های مختلف برای توسعه‌ی علمی و کسب جایگاه علمی در جهان بهره می برند. با توجه به اینکه زبان انگلیسی مورد پذیرش غالب مراکز علمی جهان است، در اکثر اوقات در توسعه‌ی پژوهش و یا انتشار آثار به صورت بین‌المللی، زبان انگلیسی در یک سوی زبان مبدا و یا زبان مقصد وجود دارد.   در کشور عزیزمان ایران ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله در دانشگاه‌ها جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. با توجه به عدم رعایت حق کپی رایت در بعضی از آثار علمی دانشگاه‌های ایران، مساله ترجمه مقاله و ترجمه متون علمی حساسیت‌هایی را در بین محققان و مولفان ایجاد کرده است. در صورتی که ترجمه مقاله، ترجمه متون، ترجمه کتاب ‌های علمی اگر برای کاربرد صحیح خود استفاد شوند به بالا بردن کیفیت دریافت

  • قطعیت بخشی مفاهیم در حال پژوهش،
  • بهبود فرآیند درک مطلب،
  • کمک به مستندسازی
  • امکان مطالعه‌ی حجم بیشتری از تحقیقات
  • و درنهایت صرفه‌جویی در هزینه‌ها،

منجر خواهد شد. عمده اساتید، دانشجویان و پژوهشگران در راستای پژوهشهای خود نیازمند به خدمات ترجمه مقاله و ترجمه متون علمی و ترجمه کتاب هستند.