آموزش زبان-آموزش EPT، آموزش ای پی تی

آموزش زبان-آموزش EPT، آموزش ای پی تی

آزمون EPT چیست و EPT به چه معناست؟

آموزش ای پی تی

EPT مخفف عبارت English Proficiency Test به معنای آزمون مهارت انگلیسی است. این آزمون یکی از آزمون های بسیار مهم برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد است و قبولی در آزمون EPT جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری بسیار حائز اهمیت است. آزمون  EPT از سال ۸۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان و متقاضیان دکتری این دانشگاه به صورت دوره ای برگزار میگردد،متقاضیانی باید در آزمون  EPT شرکت کنند که مدرک بین المللی با نمره ی مورد قبول دانشگاه را ندارند. نمره قبولی آزمون EPT به عنوان جایگزین نمره  مدرک بین المللی جهت ورود به دوره دکتری دانشگاه آزاد محاسبه می گردد.

نحوه ثبت نام در کلاس آموزش EPT

 ترجمان سنتر با سالها تجربه در حوزه برگزاری کلاس آموزش EPT، قبولی در آزمون EPT را تضمین می نماید. برای اطلاع از هزینه کلاس های گروهی و خصوصی EPT و اطلاع از زمان و نحوه برگزاری کلاس EPT با شماره های زیر تماس حاصل نمائید:

۰۹۱۹۶۷۱۸۹۰۷

آموزش EPT در ترجمان سنتر با چه ساختاری انجام می شود؟

آموزش ای پی تی

آموزش EPT در ترجمان سنتر به صورت خصوصی و گروهی برگزار خواهد شد. اگر بخواهیم دوره EPT را با یک آزمون مهارت مقایسه کنیم بهترین گزینه آزمون بین المللی تافل است با این تفاوت که آزمون EPT در برگیرنده بخش شنیداری و نگارش  نمی باشد.  ترجمان سنتر با بهره گیری از بهترین اساتید ایران کلاس های آموزش EPT را با کمترین هزینه و کیفیت بالا برگزار می کند و دانشجویان را برای موفقیت در آزمون EPT همراهی می نماید.

منابع آزمون EPT چیست؟ تمرکز آموزش EPT روی چه منابعی باید باشد؟

آموزش ept

آموزش ept

۱- Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
۲- Barron’s Essential Words for TOEFL
۳- ۱۱۰۰ Words You Need to Know
۴- ۵۰۴ Essential Words
۵- TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)

 سوالات آزمون EPT به چه صورت است؟

آموزش ای پی تی

۱- ۲۵ سؤال تستی در حوزه واژگان
۲- ۴۰ سوال تستی در حوزه گرامر(دستور زبان)
۳- درک مطلب در دو بخش شامل :
الف) ۲۰ سؤال تستی در حوزه خواندن و درک مطلب
ب) ۱۵ سوال درک مطلبی به صورت کلمات حذف شده (cloze

نحوه ثبت نام در کلاس آموزش EPT

 ترجمان سنتر با سالها تجربه در حوزه برگزاری کلاس آموزش EPT، قبولی در آزمون EPT را تضمین می نماید. برای اطلاع از هزینه کلاس های گروهی و خصوصی EPT و اطلاع از زمان و نحوه برگزاری کلاس EPT با شماره های زیر تماس حاصل نمائید:

۰۹۱۹۶۷۱۸۹۰۷

مختصری در مورد پیشینه آزمونEPT (ای پی تی) دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری آزمون EPT اولین بار از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و به صورت منظم درواحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. این روند برگزاری  آزمون EPT تا اردیبهشت سال ۱۳۹۲ ادامه داشت، البته لازم به ذکر است که  آزمون EPT تا سال ۹۲ به صورت فصلی برگزار می گردید. پس از سال ۹۲  آزمون EPT  ماهیانه  برگزار میشود.

ارائه مدرک قبولی در آزمون EPT در ابتدا تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ضروری بود اما پس از مدتی ارائه مدرک قبولی در آزمون EPT  برای کلیه متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اجباری گردید.

دوره آموزش EPT در ترجمان سنتر بر چه اساسی برگزار می گردد؟

آموزش ept

اساسا در  ترجمان سنتر دوره آموزش EPT با توجه به منابع آزمون EPT، تعداد سوالات در حوزه های مختلف و به طورکلی براساس روند آزمون EPT طراحی شده است و اساتید آموزش EPT را بر همین اساس انجام خواهند داد. به عبارت دیگر می توان گفت دوره آموزش EPT در   ترجمان سنتر، جمع‌بندی جامعی از منابع آزمون EPT است همانطور که پیش تر گفته شد آزمون EPT شامل مهارت‌های واژگان، گرامر و درک مطلب  بوده و درجه سختی آن همانند آزمون زبان دکتری و یا کنکور دکتری می‌باشد.

همانطور که گفته شد آزمون EPT هر ماه برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند در هر ماهی که آماده‌تر بودند و یا از لحاظ زمانی برایشان مقدور بود در آزمون EPT شرکت کنند. نمره قبولی در آزمون EPT برای ارائه قبل از دفاع ۵۰۰ (یا همان ۵۰ از ۱۰۰) می‌باشد.

 ترجمان سنتر با توجه به نیاز و دغدغه دانشجویان، دوره آمادگی  آزمون EPT را برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد برگزار می‌نماید. دوره های آموزش EPT به صورت گروهی و ماهیانه برگزار می گردد و همچنین در صورت تمایل مشتریان کلاس آموزش EPT  بصورت خصوصی نیز برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است  ترجمان سنتر با در نظر گرفتن سطح علمی افراد مختلف اقدام به برگزاری کلاس های متفاوتی در راستای آمادگی برای آزمون EPT  می نماید. برای ثبت نام، مشاوره، سطح بندی آموزش EPT با شماره های زیر تماس حاصل نمائید:

۰۹۱۹۶۷۱۸۹۰۷

نمره دهی در آزمون EPT چگونه است؟

آموزش ept

همانطور که تمامی آزمون های معتبر زبان نمره قبولی و مردودی دارند، آزمون EPT(ای پی تی) نیز دارای  نمره قبولی و مردودی دارد.

حداکثر نمره قبولی در آزمون ،EPT  نمره ۱۰۰ است که این نمره در سه مهارت:

  • واژگان (Vocabulary)
  • گرامر
  • درک مطلب

گنجانده شده است .

این ۱۰۰ نمره عموما به صورت زیر در سوالات آزمون EPT تقسیم شده است :

Vocabulary (واژگان) ۲۵ تست:

این بخش در آزمون EPT شامل ۲۵ سوال است که بصورت تستی دانشجویان را مورد سنجش قرار می دهد به نحوی که فرد می باید از بین گزینه ها، گزینه ی صحیح را یافته و پاسخ درست را انتخاب کند.

Grammar (گرامر) ۴۰ تست:

در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. سوالات در این بخش بصورتی طرح شده است که در هر سوال زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است شما در نوع سوالات می بایست  عبارتو مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می پذیرد که بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه ها به شما ارائه گردیده است که یکی از این جمله ها از نظر ساختاری نادرست می باشد و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

درک مطلب ۲۰ تست :

در بخش سوم از سوالات آزمون EPT بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر میگیرد. هر متن پنج سوال دارد و شرکت کنندگان در این آزمون می بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی :

همانطور که از اسم این بخش میتوان حدس زد این سوالات به نحوه ای طرح شده اند که شما با متنی روبرو هستید که در آن برخی از بخش ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال ها در آزمون EPT شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ می باشند.

ثبت نام  آزمون  EPT

ثبت نام در آزمون EPT بسیار ساده است و از طریق وب سایت آزمون EPT (http://english.iau.ac.ir/ept/index.php?ctrl=user&actn=register) انجام خواهد شد، فقط کافی است به سایت مربوطه مراجعه نمایید و پس از ساخت حساب کاربری به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از پرداخت هزینه آزمون EPT شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است هزینه آزمون EPT در زمان نوشتن این محتوا هشتاد هزار تومان است.

نحوه ثبت نام در کلاس آموزش EPT

 ترجمان سنتر با سالها تجربه در حوزه برگزاری کلاس آموزش EPT، قبولی در آزمون EPT را تضمین می نماید. برای اطلاع از هزینه کلاس های گروهی و خصوصی EPT و اطلاع از زمان و نحوه برگزاری کلاس EPT با شماره های زیر تماس حاصل نمائید:

۰۹۱۹۶۷۱۸۹۰۷

تفاوت آزمون EPT دانشگاه آزاد و آزمون MSRT

آموزش ای پی تی

سوالی که جواب به آن ابهام تعداد زیادی از شرکت کنندگان در آزمون های دکتری را برطرف می کند تفاوت میان دو آزمون ام اس آر تی(MSRT) و ای پی تی(EPT) است.

اساسا از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر می باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در قسمت شنیداری بوده که این بخش در آزمون MSRT برگزار میشود ولی در آزمون EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT با MSRT، زمان برگزاری می باشد آزمون ای پی تی(EPT) بصورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT  عدم وجود نمره منفی در این امتحان می باشد یعنی جواب دادن یک سوال حتی با پساخ غلط بهترین از خالی گذاشتن جواب در آزمون EPT است.

معرفی خدمات ترجمان سنتر

  • کلاس آمادگی ept، کلاس آمادگی Ielts، کلاس خصوصی EPT، کلاس خصوصی ای پی تی، کلاس خصوصی Ielts، کلاس خصوصی آیلتس، هزینه کلاس خصوصی EPT، هزینه کلاس خصوصی ای پی تی، هزینه کلاس خصوصی Ielts، هزینه کلاس خصوصی آیلتس، هزینه کلاس خصوصی زبان
  • آموزش زبان انگلیسی، آموزش آیلتس ،آموزش IELTS ،آموزش EPT، آموزش ای پی تی، آزمون ای پی تی، آزمون EPT، آزمون آیلتس، آزمون IELTS، آموزش زبان، آموزش ارزان زبان انگلیسی، آموزش ارزان آیلتس ،آموزش ارزان IELTS ،آموزش ارزان EPT ،آموزش ارزان ای پی تی ،آموزش ای پی تی با هزینه کم ،آموزش EPT با هزینه کم ،آموزش آیلتس با هزینه کم،آموزش IELTS با هزینه کم، آموزش زبان با هزینه کم،
  • مدرک آیلتس ،مدرک IELTS ،مدرک EPT ، مدرک ای پی تی ، مدرک ارزان آیلتس، مدرک ارزان IELTS ، مدرک ارزان EPT ،مدرک ارزان ای پی تی
  • ترجمه ارزان، ترجمه دانشجویی، ترجمه مقاله ISI ، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه متن، ترجمه فیلم، ترجمه تخصصی مقاله
  • چاپ مقاله، چاپ کتاب، چاپ کتاب ارزان، چاپ ارزان مقاله، مقاله نویسی
  • مشاوره نگارش مقاله، مشاوره نگارش پایان نامه، انجام پایان نامه

تمام حقوق سایت متعلق به ترجمان سنتر است.